Švenčiant 10-ąjį renginių ciklą „Palangos dienos“ it viesulas praūžė ir jau septintą kartą organizuojamas poezijos konkursas „Haiku Palangai 2024“. Šiemet jis buvo skirtas pažymėti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoro, didiko, karinio veikėjo Mykolo Tiškevičiaus Palangos valdos įsigijimo 200 metų sukakčiai. Visi pradedantys ir jau patyrę poezijos kūrėjai kūrė haiku tema – „Palangos tiltas“. 

         Konkurse dalyvavo ir savo kūrybą Palangai skyrė net 136 dalyviai 3 amžiaus grupėse. Itin džiugu, jog konkursas vienija įvairaus amžiaus dalyvius: eiles kuria pradinukai, abiturientai, studentai, vidutinio ir jau garbaus amžiaus sulaukę asmenys. Respublikiniame haiku poezijos konkurse dalyvavo mūsų mokyklos 6 klasės mokinės Milana Prokopjeva, Sonata Trusevič, Damjana Mankeliūnaitė, Paulina Rimkaitė, Gabrielia Vansovič.

SVEIKINAME

DAMJANĄ MANKELIŪNATĘ, I-OSIOS VIETOS LAIMĖTOJĄ

PAULINĄ RIMKAITĘ, III-IOSIOS VIETOS LAIMĖTOJĄ

         Įmantrieji trieiliai į Palangos kurorto muziejų šiemet atskriejo net iš 29 Lietuvos miestų: Palangos, Vilniaus, Zarasų, Jurbarko, Senųjų Trakų, Klaipėdos, Kauno, Radviliškio, Šakių, Šiaulių, Rokiškio, Ignalinos, Alytaus, Elektrėnų, Anykščių, Garliavos, Kretingos, Biržų, Jonavos, Pakruojo, Švenčionių, Mažeikių, Joniškio, Tauragės, Panevėžio, Kelmės, Plungės, Skuodo, Pasvalio. Konkurse dalyvavo ir po vieną dalyvį iš Rumunijos ir Vokietijos.

          Devynias svarbiausias prizines vietas ir šešis papildomus prizus skyrė kompetetinga, jau ne vienerius metus konkurso haiku vertinanti komisija, kuriai priklauso Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, žurnalistė Livija Grajauskienė (komisijos pirmininkė), filologas, poetas, redaktorius Danas Milašauskas ir poetė, anglų kalbos mokytoja Goda Bendoraitienė.

Džiaugiamės mūsų mergaičių laimėjimais ir linkime joms kūrybinės sėkmės įvairiuose konkursuose!

Daiva Daukševičienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja