Lapkričio 13-17 dienomis, tamsiausiu metų laiku, vykdomas tarptautinis projektas „Šiaurės šalių literatūros savaitė“, kurios tema „Kalėdos Šiaurėje”.

          Jau ne vieneri metai, kai mūsų mokyklos mokiniai domisi Šiaurės šalimis, jų literatūra ir dalyvauja garsiniuose skaitymuose. Į šių metų projekto veiklas įsitraukė 6-7 klasių mokiniai, kurie buvo pakviesti į Senųjų Trakų biblioteką. Visada labai džiaugiamės bendradarbiavimu su vyr. bibliotekininke Agnieška Usciliene, kuri pasiūlo mums įdomių literatūrinių veiklų, kurias paįvairina ir naudingomis edukacinėmis programomis.

          Šį pirmadienį lankydamiesi bibliotekoje skaitėme A. Lindgren kūrinio „Emilis iš Lionebergos” ištraukas. Šiemet sukanka net 60 metų, kai šis berniukas linksmina savo gerbėjus įvairiausiose pasaulio šalyse. Astridos Lindgren sukurtas Emilio pasaulis yra tapęs Šiaurės šalių kultūros paveldo dalimi.

           Šį kartą turėjome dar ir įdomią edukaciją „Kabantys sodai”, kurią vedė Trakų tradicinių amatų centro edukatorė Alma Kasperavičienė. Sužinojome šių neįprastų sodų atsiradimo istoriją, jų vėrimo iš šiaudelių eigą ir ėmėmės darbo, kuris reikalavo kruopštumo, atidumo, kantrybės ir kitų savybių. Po ilgų pastangų gimė Kalėdiniai žaisliukai.

        Kitą dieną, pamokos metu, mokiniai teigė, kad Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – naudinga skaitymą skatinanti iniciatyva, ir pritatė, kad visai smagu būtų, jeigu šiaurietiškos tradicijos skaityti grožinės literatūros kūrinius tamsiais rudens vakarais prigytų ir mūsų visų šeimose.