Šiandien mano pašnekovas yra septintokas SEBASTJAN BALKEVIČ. Kiek save prisimena, šis vaikinukas vis šoko. Gal net anksčiau pradėjo šokti negu vaikščioti. Kuomet Sebastijanas peržengė mūsų mokyklos slenkstį, tuomet ir pasirašė kontraktą su šokio teatru „Solė‟. Jau 7 metus jis bendradarbiauja su šiuo kolektyvu ir jo vadove Sofiko Vyšniauske, atvykusia iš tolimojo ir saulėtojo Sakartvelo.

              Bendraudami su Sebastijanu daug juokėmės. Interviu buvo kažkoks labai linksmas. Gal įtakos tam turėjo puikus pavasariškas oras, o gal netradiciniai klausimai. Smagu, kad vaikinukas nepasimetė ir nuoširdžiai atsakė net ir į „nepatogius‟ klausimus. Septintokės nepraleido progos pasmalsauti: „O kaipgi tas mergaitiškas dėmesys?‟ Dėmesio turiu su kaupu – 24, o gal ir daugiau mergaičių akylai mane stebi‟. „Jos siūlo savo draugystę ir net kviečia į pasimatymus‟, – Sebastijanas buvo be galo atviras.

               Be šokių mano pašnekovas dar domisi krepšiniu. Jis nuolat serga už „Golden State Warriors‟ krepšinio komandą ir žavisi Stefeno Kario (Stephen Curry) produktyviu žaidimu. Sebastijanas norėtų būti viskuo panašus į šį krepšininką: ūgiu, vikrumu, rezultatyvumu aikštelėje. Šalia namų berniukas turi įtvirtintą krepšinio stovą. Tai vis tėtis, p. Slavomiras, rūpinasi, kad abu sūnūs augtų sveiki ir sportiški. Bet šią sporto šaką palikime ateičiai. O dabar pats metas pakalbėti apie matematiką, kuri yra Sebastijano arkliukas. Pasirodo, kad berniukas uždavinius kaip riešutus gliaudo. Mano pašnekovas išduoda paslaptį, jog visa jo šeima yra prisiekę matematikai. Tai – kraujyje. Net pavydu. Kai pasidomėjau, kokių matematinių užduočių negalėtų atlikti, Sebastijanas net nedvejodamas atsakė: „Tik tų, kurių dar nesimokiau‟. Savo gyvenimo kelyje sutikau antrą mokinį, kuris deklaruoja tokią meilę matematikai. Mažiukas Adrianas, trečiokėlis, seka didžiojo brolio pėdomis. Sebastijanas jam – autoritetas. Į visas vasaros stovyklas ir mažėlis įkandin brolio traukia. Greitai ir Adrianas įvaldo įvairių šokių elementus ir kombinacijas. Tvirtą stuburą turi tas mažasis broliukas – nesileidžia skriaudžiamas, reikalui esant gali ir moka apsiginti. Bet… jis stačia galva pasinėręs į futbolą. Gal auga nauja futbolo žvaigždė?

               Mokslo fronte Sebastijanui sekasi taip pat puikiai. Jis – beveik pirmūnas. Turi tik vieną vienintelį aštuntuką. Ką norėtų veikti ateityje, dar nežino, teigia, kad nėra apsisprendęs. O gal tiesiog laiko paslaptyje, nes vadovaujasi ta pačia taisykle, kaip ir mūsų paslaptingasis devintokas muzikantas Dominikas, aštuntokės smuikininkė Ana ir šokėja Alicija. Jie visi svajoja tyliai. Tik šypteli pro ūsą, gūžteli pečiais ir nieko nesako.

               Tad Sebastijanui belieka palinkėti visokeriopos sėkmės šturmuojant šokio ir mokslo aukštumas.

 

DAIVA DAUKŠEVIČIENĖ,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja