Europos parlamento narys Liudas Mažylis įkvėpė Lietuvos mokinius išreikšti savo jausmus ir mintis apie Tėvynę. Eilėraščių ir esė konkurse „Švenčiu Lietuvą“ šiemet dalyvavo daugiau kaip 700 kūrinių, kuriuos mokiniai siuntė iš įvairių Lietuvos regionų, mokyklų: ikimokyklinio ugdymo, vaikų dienos centrų, pradinių ir pagrindinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų, profesinio ugdymo centrų. Kasmet konkurse dalyvauja ir lietuviai, gyvenantys įvairiose pasaulio šalyse.

        Nelengva iš tokios gausybės darbų buvo atrinkti geriausius, nes geriausi, anot L. Mažylio, visi, nes į kūrinius sudėta meilė Lietuvai, kurios įvertinti neįmanoma. Svarbiausias vertinimo kriterijus buvo atsakymas į klausimą: ko mane išmokė Lietuva? Taip pat svarbūs vertinimo kriterijai buvo meniškumas, originalumas ir gebėjimas žinias (Lietuvos istorijos, literatūros, kultūros) pateikti per asmeninį išgyvenimą.

         Dėkoju visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams: MILANAI PROKOPJEVAI (6 kl. mok.), GABRIELIAI VANSOVIČ (6 kl. mok.), PAULINAI RIMKAITEI (6 kl. mok.), SONATAI TRUSEVIČ (6 kl. mok.), OSKARUI RYNKEVIČ (6 kl. mok.), DARIJAI BESKARAVAJEVAI (6 kl. mok.).

Daiva Daukševičienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja