Laikotarpis nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios – ypatingas. Šiemet švenčiamos 105-osios Lietuvos nepriklausomybės metinės, todėl džiaugiamės antrus metus galėdami savo kūryba pasveikinti Lietuvą.

Profesoriaus Liudo Mažylio kvietimu kartu su 700 mokinių iš Lietuvos, Italijos, Lenkijos, JAV dalyvavome eilėraščių ir esė konkurse „Švenčiu Lietuvą‟. Kiekvienais metais norinčių pasveikinti Lietuvą skaičius pastebimai didėja. Mūsų mokyklos 5-9 klasių mokiniai, naudodami haiku, akrostichą bei tradicinį būdą, kūrė eilėraščius. Visi, kas norėjo, išbandė savo jėgas. Vieniems sekėsi geriau, kitų pirmieji kūrybiniai bandymai buvo dar kuklūs. Kūrybiniame darbe privalėjo atsispindėti santykis su gimtine, tėviške, šalimi. Darbe mokiniai taip pat turėjo atskleisti savo žinias apie Lietuvos istoriją ir atsakyti į klausimą: „Ko mane išmokė Lietuva?“.

Europarlamentaras Liudas Mažylis kreipdamasis į konkurso dalyvius, jų mokytojus ir tėvelius, džiaugdamasis mokinių patriotiškumu, sakė: „Smagu buvo pasitikti 105-ąjį Lietuvos gimtadienį kartu su Jumis. Skaitydamas Jūsų kūrinius išgyvenau tikrą šventės džiaugsmą ir pasididžiavimą. Kokia kūrybinga ir mylinti savo šalį auga jaunoji karta.“

Liudo Mažylio sveikinimu gražios šventės proga ir padėkomis šiemet džiaugiasi 5 klasės mokinė MILANA PROKOPJEVA, 6 klasės mokinės ARNETA GUDALEVIČ ir DARIJA BESKARAVAJEVA.