Tai šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės, vykusios lapkričio 11–17 d., tema. 
Mūsų mokyklos bendruomenė jau trečius metus dalyvavo įvairiuose renginiuose, skatinančiuose mokinių pažintį su šiaurės šalių kultūra, literatūra, geografija bei socialiniais Skandinavijos pusiasalio faktais.
          Vyresniųjų klasių mokiniai, naudodamiesi daugialypės terpės teikiamomis galimybėmis, apie šiaurės šalis pasakojo pradinių klasių ir 5-6 kl. mokiniams. Į programą buvo įtrauktos viktorinos ir konkursai. Šią savaitę ypač daug dėmesio skyrėme Švedijai ir vienai svarbiausių vaikų literatūros rašytojų – Astridai Lindgren. Spalvinga asmenybė, puikus humoro jausmas ir  nepaprastai įdomios bei nuotykių kupinos šios rašytojo knygos vis dar yra neišsenkantis įvairiausių temų šaltinis.

           Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio ypatingą dėmesį skyrėme garsiniam Astridos Lindgren kūrinių lietuvių ir lenkų kalbomis skaitymui. Pagrindinis mūsų tikslas buvo noras skatinti vaikus skaityti, įrodant jiems, kad rašytinio žodžio pasaulis ugdo vaizduotę, kūrybingumą ir suvokimą apie juos supantį pasaulį. Vyresniųjų klasių mokiniai mums labai padėjo!
         Svarbiausias Šiaurės šalių literatūros savaitės įvykis – rašytojos Astridos Lindgren gimimo diena, kurią šventėme lapkričio 14 dieną. Šią dieną mokyklos bendruomenė taip pat šventė ir lapkričio mėnesį gimusių mokinių gimimo dienas. Pradinių klasių mokiniai, Senųjų Trakų bibliotekos vedėjai Agnieškai Uscilienei padedant, pagamino gimtadienio atvirukus, kuriuos padovanojo savo draugams. Veikėjų iš Astridos Lindgren knygų pristatymai, persirengėlių konkursas ir bendros eitynės, dainuojant dainą „Su gimtadieniu“, linkėjimai, dovanos, saldumynai ir, žinoma, gimimo dienos tortas buvo finalinis Šiaurės šalių literatūros savaitės akcentas. Kiekvienas dalyviui buvo įteiktas padėkos raštas ir atminimo dovanėlė.
         Dėkojame mokiniams ir tėvams už pritarimą mūsų iniciatyvoms ir pagalbą, mokyklos administracijai – už palaikymą ir geranoriškumą, mokytojams – už pagalbą ir bendradarbiavimą. Visų mūsų dėka ši savaitė buvo nuostabi, jauki ir nepakartojama!

 

Organizatoriai:

 

bibliotekininkė Magdalena Klepka, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Daiva Daukševičienė, Renata Matickienė