Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena, kuri yra puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Lapkričio 18 -ą dieną Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio gimnazijoje vyko paskaitos skirtos šiai dienai paminėti. Moksleiviams buvo pristatyta informacija apie rūkymo poveikį sveikatai, elektroninių rūkymo priemonių mitus ir rūkymą sąlygojančius veiksnius.

Juk visi puikiai žinome, kad rūkymas – labiausiai paplitusi priklausomybės liga sąlygojanti sveikatos problemas ir priešlaikines mirtis. Kuriami nauji nikotino tiekimo produktai naujų vartotojų pritraukimui. Didėja rūkančių elektronines cigaretes skaičius. Turime suprasti, kad nėra nežalingo rūkymo būdo, todėl net ir pakeitę įprastas tabako cigaretes kaitinamojo tabako gaminiu ar elektronine cigarete, neišvengsime su rūkymu susijusios rizikos sveikatai.

Atliktų tyrimų duomenimis nustatyta, kuo jaunesnis žmogus pradeda rūkyti, tuo greičiau vystosi priklausomybė nuo tabako:

  • pradėjus rūkyti 20 metų, priklausomybė išsivysto po 15 metų;
  • pradėjus rūkyti 15 metų, priklausomybė išsivysto po 15 mėnesių;
  • pradėjus rūkyti 10 metų, priklausomybė išsivysto po 15 savaičių;
  • nepradėjus rūkyti iki 25 metų, dažniausiai iš viso nepradedama rūkyti!

Jolanta Garbotovič

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė