2019 m. gruodžio 14 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinis draugiškas stalo teniso turnyras.
2003 metais pirmą kartą mūsų mokykloje buvo organizuotas toks stalo teniso turnyras, skirtas vaikams ir jaunimui. Kiekvienais metais mūsų mokyklos sporto salėje rengiami tokie turnyrai, kuriuose aktyviai dalyvauja Lietuvos miestų ir lenkiškų mokyklų, esančių Suvalkuose, Dobžinevo (Dobrzyniewo), Suraže (Suraż ) ir Senajame Folvarke (Stary Folwark) auklėtiniai.

         „Tikimės, kad ši tradicija bus išsaugota ir tęsiama“, – šių metų tarptautinio stalo teniso turnyro atidaryme sakė mūsų mokyklos direktorius Romuald Gžybovski, kuris yra pagrindinis šios sporto šventės iniciatorius.
Šių metų tarptautiniame stalo teniso turnyre dalyvavo 40 dalyvių iš Lenkijos ir Lietuvos. Mūsų mokykloje svečiavosi jaunieji tenisininkai, kurie atvyko iš Marijos Konopnickos mokyklos, esančios Senajame Folvarke, ir Vilniaus r. Zujūnų gimnazijos atstovai. Tai yra mūsų mokyklos draugai, su kuriais susitinkame ir varžomės prie stalo teniso stalų ištisus metus: balandžio mėnesį – turnyre Zujūnuose, rugsėjo mėnesį vykstame į turnyrą Lenkijoje, o gruodžio mėnesį tradiciškai susitinkame savo mokyklos sporto salėje.
Šio turnyro organizatoriai yra Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinnė mokykla ir Trakų rajono sporto centras. Kiekvienas turnyro dalyvis gavo Trakų r. sporto centro atminimo diplomą už dalyvavimą. Turnyro nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, o taurės buvo įteiktos už pirmąsias vietas. Turnyre dalyvavo trijų amžiaus grupių vaikai: mergaitės ir berniukai, gimę 2011–2012 m., mergaitės ir berniukai, gimę 2009–2011 m., ir mergaitės ir berniukai, gimę 2005 m. ir vyresni.
Nors tarptautinio stalo teniso turnyro organizavimas reikalauja daug pastangų ir laiko, pasak Romualdo Gžybovskio, tačiau, nepaisnt to, tai yra puiki galimybė mūsų vaikams tobulėti. Šiais metais mūsų mokyklai atstovavo šie mokiniai: 3 kl. mok. Evaldas Velykis, 6 kl. mok. Donatas Novickis, 7 kl. mok. Ronald Aidukonis, 8 kl. mok. Ernestas Petrovskis, 9 kl. mok. Alanas Gudalevič ir Romual Milevskij. Šeštokas Donatas Novickis savo amžiaus grupėje užėmė 2 vietą, devintokas Romuald Milevskij – 3 vietą. Labai džiaugiamės mūsų mokyklos ugdytinių laimėjimais ir linkime jiems kuo didžiausios sėkmės dalyvaujant jau 2020 metų stalo teniso turnyruose.

Galina Grinevič,

tarptautinio stalo teniso turnyro organizatorė

Nuotraukos Boženos Lavrukevič