2022 m. birželio 13-17 dienomis Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdoma vaikų vasaros poilsio programa – 5 dienų stovykla 1-3 klasių mokiniams.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti vaikų edukacinį ir sportinių įgūdžių ugdymą, suteikiant saviraiškos ir laisvalaikio užimtumo galimybes, formuojant socializacijos, komandinės veiklos supratimą, gerinant savijautą fizinio aktyvumo pagalba, gamtinės, kultūrinės aplinkos darnoje.

 Siekiant sudominti vaikus, kiekvienais metais keičiamos užsiėmimų temos.  Įvairių užsiėmimų dėka sujungiamas aktyvus poilsis ir kūrybinių įgūdžių lavinimas: edukacinės ekskursijos, meniniai užsiėmimai ir kita veikla.

Stovyklos veiklose dalyvavo 19 ugdytinių, iš jų – 1 iš socialiai remtinos šeimos. Vasaros stovyklos dalyviai ne tik dalyvavo įdomioje stovyklos programoje mokyklos aplinkoje, bet ir vyko  į edukacines ekskursijas. Stovyklautojai kiekvieną dieną buvo supažindinami su stovyklos tvarka bei veiklos planu.

Pirmąją dieną vaikai stovykloje susipažino su įvairiomis vabalų rūšimis. Informacijos ieškojo mokyklinėse enciklopedijose ir atlasuose, kūrė bendrą plakatą „Vabaliukai“. Vėliau vyko muzikinė veikla: judėjimas ir integracija naudojant animacinę skarelę, šokiai ir dainavimas bei STEAM – edukacinis metodas, pagrįstas mokymusi, naudojant gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, meną ir matematiką, naudojant LEGO kaladėles. Mokiniai turėjo patys iš LEGO kaladėlių sukonstruoti savo muzikos instrumentą ir jį pristatyti. Tvyrojo džiaugsmo ir kūrybinių idėjų atmosfera. Dalyviai patyrė daug įspūdžių ir gerų emocijų.

Antrą dieną stovyklautojai vyko į edukacinę kelionę. Edukacija vyko Trakuose, gruzinų restorane „ARGO“. Mokiniai susipažino su Gruzijos virtuve, sužinojo apie gruziniškos duonos su sūriu „Chačapuri“ gaminimo ir kepimo būdą. Be praktinių užsiėmimų, taip pat turėjo laiko susipažinti su gruzinų kultūra, kalba ir įdomiais faktais apie gyvenimą. Po edukacijos, nepabūgę lietingo oro, leidosi į kelionę laivu  Galvės ežeru. Laive, be įdomių vaizdų, išgirdo ir įdomių pasakojimų apie Trakų ežeruose slypinčius lobius bei su jais susijusias legendas. Net lietingas oras nesugadino geros nuotaikos.

Trečią stovyklos dieną pedagogės surengė mokiniams įdomią edukacinę veiklą „Augalai pievoje“. Išskubėję į mokyklos stadioną, vaikai prisirinko įvairiausių augalų, juos džiovino, klijavo į savo iliustruotas knygeles. Stovyklautojai turėjo galimybę ne tik sužinoti daugybę naujų augalų pavadinimų, bet ir ugdant kūrybinius įgūdžius, pasijusti tikrais redaktoriais. Po trumpos atokvėpio valandėlės visi išskubėjo į lauką, kur prasidėjo aktyvus sportas gryname ore. Fizinis aktyvumas itin svarbus žmogaus gyvenime, todėl sudarant stovyklos veiklų planą tradiciškai jame „gimė” sporto renginys „Sportuoti visada sveika“. Mokiniai noriai dalyvavo įvairiose linksmose estafetėse bei sporto rungtyse. Pralaimėjusieji nenuliūdo, nes žinojo, jog svarbiausia ne laimėti, o dalyvauti! Ši diena vaikams buvo linksma, judri, sportiška, informatyvi, įkvepianti gyventi sveikiau, judėti, dažniau būti lauke. Taigi drąsiai galima teigti, kad stovyklautojai įrodė, kad sportas iš tiesų yra naudingas mūsų sveikatai.

Ketvirtą dieną mokiniai apsilankė netoli Kernavės įsikūrusiame „Elnių SPA“. Stovyklautojai turėjo galimybę ne tik stebėti elnius, bet ir šerti juos iš rankų, klausytis šeimininkės pasakojimo apie tauriuosius elnius. Vėliau visi žygiavo į prie pat Elnių SPA esančią nepaprastos energetikos turinčią ąžuolų sengirę. Visa diena praleista įdomiai, aktyviai bei gamtos apsuptyje.

Penktoji stovyklos diena. Vaikai, prisimindami ir aptardami kiekvieną dieną, praleistą stovykloje, kūrė prisiminimų knygeles, iliustruodami ar trumpai aprašydami kas labiausiai įsiminė ar patiko stovykloje. Vėliau laukė paskutinė išvyka. Išvyka į alpakų fermą.

Dienos pabaigoje kiekvienas stovyklos dalyvis gavo diplomą už aktyvų dalyvavimą stovyklos organizuojamoje veikloje. Visi dalyviai smagiai praleido laiką, o svarbiausia – gavo gerų emocijų bagažą, naujų patirčių bei neišdildomų įspūdžių.

 

Božena Lavrukevič,

technologijų mokytoja