Rugpjūčio 17-21 d. Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas vaikų socializacijos projektas „Vabaliukai 2020” – penkių dienų vasaros stovykla, skirta priešmokyklinio ir pradinio ugdymo klasių mokiniams. Projektas yra tęstinis, stovykla organizuojama nuo 2004 metų. Organizuojant vasaros poilsio stovyklą buvo siekiama pasirūpinti turiningu vaikų laisvalaikiu vasaros atostogų metu. Mokiniams, stovyklos „Vabaliukai 2020” dalyviams, buvo organizuotos įdomios veiklos ne tik mokyklos aplinkoje, bet ir už jos ribų.

Pagrindinis vaikų socializacijos projekto tikslas – organizuoti aktyvų ir prasmingą poilsį, ugdyti mokinių kūrybingumą.

Pirmadienio rytą stovyklautojai susirinko į dieninės stovyklos „Vabaliukai“ atidarymą, kur jų laukė pradinio ugdymo mokytojos Lucija Kašėtienė ir Violeta Naumovič. Beje, Lucija Kašėtienė yra ilgametė vaikų socializacijos projekto koordinatorė. Kadangi Lietuvoje didėja asmenų, užsikrėtimų koronavirusu, skaičius, todėl mokiniai buvo supažindinti su asmens higienos taisyklių laikymosi būtinybe. Kiekvieną dieną vaikams būdavo primenamos asmens higienos taisyklės, kurių privalu laikytis.

             Pirmąją stovyklos dieną vaikai, stebėdami edukacinį filmuką, savo žinių bagažą papildė informacija apie jūros gyventojus. Vėliau vyko prasminga kūrybinė veikla. Jaunesni mokiniai spalvino ir karpė žuveles – būsimas akvariumo gyventojas, o vyresnieji iš kartoninių dėžių klijavo akvariumą – žuvelių buveinę. Po priešpiečių stovyklautojai buvo susipažindinti su stiklo istorija ir vitražo meno paslaptimis, kiek vėliau savarankiškai iš spalvoto popieriaus buvo gaminamos kompozicijos – drugeliai, kurie papuošė kabineto langus.

             Antradienį vaikai aplankė pirmą Lietuvoje alpakų ūkį – veislyną Trakuose, kur sužinojo daug įdomių dalykų apie neįprastų mūsų kraštui gyvūnų auginimą ir priežiūrą. Stovyklautojams buvo pateikta ir istorinų faktų apie alpakų atvežimą į Lietuvą, taip pat akcentuoti esminiai alpakų, kupranugarių ir lamų skirtumai. Edukatorė papasakojo apie alpakų vilnos savybes ir naudojimą. Mokiniai galėjo pasigrožėti ne tik gyvūnais, bet ir juos pamaitinti, paglostyti, kartu su jais nusifotografuoti. Visiems patiko turiningai ir aktyviai praleista diena stovykloje.

              Trečiadienį vaikų laukė integruota tikybos mokytojos Magdalenos Klepkos ir anglų kalbos mokytojos Jūratės Repčikienės pamokėlė apie gyvūnus ir viktorina apie Lietuvą. Stovyklos dalyviai lenkų, lietuvių ir anglų klb. turėjo pasikartoti gyvūnų pavadinimus, papasakoti apie savo augintinį, nupiešti jį. Vaikai taip pat klausėsi gerai žinomų dainelių apie gyvūnus lenkų ir anglų kalbomis bei patys dainavo. Po priešpiečių vyko viktorina „Ar gerai pažįsti savo kraštą?“ Stovyklautojai atsakinėjo į viktorinos klausimus, ieškojo žemėlapyje miestų, ežerų ir upių, reikiama tvarka dėliojo miestų pavadinimus, daug naudingo sužinojo apie Lietuvos regionus ir jų sostines. Visi labai aktyviai dalyvavo šioje veikloje ir, suradę teisingą atsakymą, džiaugėsi savo sėkme. Per pertraukėles tarp veiklų mokyklos stadione vaikai žaidė įvairius žaidimus. Visiems buvo labai smagu.

                  Ketvirtadienį stovyklos „Vabaliukai“ dalyviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Renata Matickiene ir priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtoja Galina Grinevič lankėsi Trakų r. Tolkiškių kaime esančiame avių ūkyje. Šio ūkio šeimininkas mokiniams išsamiai papasakojo apie grūdines kultūras, svarbiausius ūkyje naudojamus įrankius, auginamų avių veisles ir dūminę pirtį. Šerdami avis, vaikai klausėsi įdomių pasakojimų. Susėdę prie arbatžolių puodelio, edukacinės išvykos dalyviai aptarė tai, ką naujo ir įdomaus sužinojo bei pamatė.

Penktadienį, rugpjūčio 21 dieną, paskutinę dieną stovykloje „Vabaliukai“ vaikų laukė taip pat įdomi veikla. Iš spalvoto popieriaus ir laikraščių mokiniai kūrė pamokų tvarkaraščio lentelę, kirpo ir klijavo raides, kartojo savaitės dienų pavadinimus. Kai grįš į mokyklą, į paruoštą lentelę vaikai galės surašyti, kokios pamokos vyks per mokslo metus.

Tą dieną dar laukė užsiėmimas apie saugų eismą ir kelių eismo taisykles. Stovyklos dalyviai kartu su mokytojomis Renata Matickiene ir Galina Grinevič iškeliavo iš mokyklos teritorijos į Senųjų Trakų seniūniją. Ten laukė Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė, kuri priminė vaikams saugaus eismo taisykles. Stovyklautojai dalyvavo diskusijose, atsakinėjo į klausimus, gavo dovanų atšvaitus, kelių eismo taisyklių knygutes, taip pat susitiko su policijos pareigūnais, turėjo galimybę pasižiūrėti, kaip atrodo policijos automobilis, pasėdėti jame, užduoti rūpimus klausimus. Dėkojame Senųjų Trakų seniūnei Anai Ingelevič už kvietimą dalyvauti susitikime.

             Gavę dovanų, stovyklautojai grįžo į mokyklą, kur jų laukė sportinė veikla: estafetės ir visų vaikų mėgstamas žaidimas – kvadratas. Už sėkmingą dalyvavimą fizinio ugdymo veiklose stovyklautojams buvo įteikti spalvingi padėkos raštai.

 

Anglų kalbos mokytoja Jūratė Repčikienė