Kovo 16–24 dienomis mūsų mokykla tradiciškai prisijungė prie respublikinės „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2023“. Pagrindinis akcijos tikslas – ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą, skatinti pagarbius ir draugiškus tarpusavio santykius, mokyti vaikus nebūti abejingais stebėtojais, o stabdyti patyčias.
Visą savaitę buvo organizuojami patyčių prevencijai skirti pokalbiai ir edukacinės veiklos, integruojamos į auklėjamąsias, fizinio ugdymo, dailės ir technologijų pamokas, į neformalųjį ugdymą.
1-4 klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Gyvenimo mokykla“ („Szkoła życia“). Po peržiūros aptarė filmo esmę, išsakė, kokios mintys, įspūdžiai kilo žiūrint filmą, apibrėžė, kas įsiminė, pasirodė svarbu. Priešmokyklinės grupės auklėtiniai ir pradinių klasių mokiniai piešė ir spalvino „žmogeliukus“, kurie simbolizuoja visų mokyklos mokinių draugystę. Pirmokai ir antrokai mokėsi inscenizuoti konfliktiškas situacijas ir taikiai jas spręsti. Trečiokai ir ketvirtokai kūrė plakatą „Prieš patyčias“, o visiems mokyklos bendruomenės nariams įteikė dovanėles su gražiais ir prasmingais žodžiais. Savaitę be patyčių vainikavo visų pradinukų draugiškos kvadrato varžybos.
Baigdami veiksmo savaitę vaikai vieni kitiems linkėjo būti dar geresniems, atsakingesniems, draugiškesniems, mokėti užjausti ir pagelbėti. Gerumo veiklos padėjo ugdytis pozityvius bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimus, išmokė tinkamai reaguoti į patyčias. Vaikai suprato, kad draugystę reikia branginti.
Elvyra Lavrukaitienė
1 klasės auklėtoja