Taip greitai prabėgo metai, o atrodo, kad visai neseniai džiaugiamės ilgai laukta kelione į Visaginą, kur užsimezgė labai šilti ir draugiški santykiai tarp trijų mokyklų: Visagino ,,Gerosios vilties“ rusų progimnazijos, Kauno VDU ,,Atžalyno“ lietuvių progimnazijos ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės lenkų mokyklos.
Praeitų metų balandžio mėnesį buvo pradėtas vykdyti tarp šių įstaigų bendradarbiavimo projektas ,,Atverk širdelę šventei“. Pradinių klasių mokiniai apsilankė visose trijose mokyklose, kuriose sėmėsi naujų žinių, praplėtė savo akiratį, susipažino su kitų tautų papročiais ir tradicijomis.
Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos pavaduotojos ugdymui Loretos Dronišinec iniciatyva, laimėjus Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kultūros projekto ,,Iš močiutės skrynios“, skatinančio tautinių mažumų kultūrų plėtotę, finansavimą, mūsų mokyklos bendradarbiavimas yra tęsiamas ir šiais metais.
Pirmas etapas jau įvyko. Gegužės 16 dieną 1-4 klasių mokiniai vyko į Visaginą. Kaip ir pernai, šeimininkai pasitiko mus su daina ir pyragu, o vėliau palydėjo į koncertų salę. Mūsų mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su įvairių tautų tradicijomis, šokiais ir dainomis. Visagino tautinių mažumų kolektyvai pristatė programas, atspindinčias autentišką tautinę kultūrą. Scenoje pasirodė Visagino kultūros centro kolektyvai: „Gimtosios mokyklos“ totorių būrelis, Vaikų baltarusių folkloro ansamblis „Tanočak“, Vaikų ir jaunimo rusų folkloro ansamblis „Žavoronok“, Vaikų ir jaunimo ukrainiečių folkloro ansamblis „Makivka“, Šokių kolektyvas „Rodničiok“. Savo koncertinę programą pristatė ir Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai.
Koncerto dalyviai žiūrovus stebino puošniais tautiniais kostiumais. Visus užbūrė gražiomis savo tautos liaudies dainomis ir šokiais. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę susipažinti su šalia mūsų gyvenančių tautinių mažumų ir bendrijų kultūra.
Po koncertinės programos mūsų mokyklos ir Kauno VDU ,,Atžalyno” progimnazijos mokiniai gamino senovinį ištekėjusių rusių šventinį galvos apdangalą „kokošniką‘.
Nors visą dieną lydėjo tik malonūs įspūdžiai, jautėsi nuovargis, kurį labai greitai išblaškė apsilankymas labiausiai lankomoje Visagino miesto vietoje – Visagino ežero pakrantėje. Parko zonoje šalia paplūdimio, kurioje yra įrengtos vaikų lipynių trasos, mokiniai labai smagiai praleido laiką. Daugelis norėjo pasilikti čia dar kelioms valandoms, bet deja laikas buvo ruoštis kelionei namo.
Džiaugiamės užsimezgusiu ryšiu ir bendradarbiavimu su Visagino ir Kauno miestų mokiniais ir mokytojais. Linkime projekto partneriams produktyvaus darbo, naujų bei perspektyvių sumanymų ateičiai.
Atsisveikinant buvo smagu matyti, kad draugystės tiltai jau nutiesti, belieka tik bendrauti ir mokytis vieniems iš kitų.
Elvyra Lavrukaitienė,
pradinio ugdymo vyr. mokytoja