Rugsėjo 23 d. Lietuvoje minima Lietuvos žydų genocido aukų diena. Šiais metais mūsų mokykloje buvo organizuotas projektas “Mūsų kaimynai – žydai”, kuriuo tikslas buvo pagerbti holokausto aukas bei pažinti žydų tautos tradicijas, gyvenimo būdą.
Rugsėjo 22 d. 8-10 kl. mokiniai su klasės auklėtojomis A. Naimavičiene ir R. Šuscickaja dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias”, skirtoje paminėti tragiškus įvykius mūsų valstybės istorijoje. Mokiniai aplankė žydų žudynių vietą Varnikuose. Prisijungdami prie pilietinės iniciatyvos mokiniai dalį kelio nuėjo pėsčiomis. Mokytojos papasakojo mokiniams apie Holokaustą ir čia žuvusiųjų žydų istoriją. Mokytoja Renata Šuscickaja pasidalino savo mamos vaikystės prisiminimais apie Varnikų miško tragediją.
Rugsėjo 26 d. mokykloje vyko konferencija “Mūsų kaimynai – žydai”. Mokiniai Darija Beskaravajeva (7 kl.), Gabriela Klebeko (8 kl.) ir Rafal Naumovič (8 kl.) pristatė pranešimus apie žydų tautos kultūrą, tradicijas. Mokinės Ana Baranovska (10 kl.), Alicja Baranovska (10 kl.) ir mokytoja Irena Orlova papasakojo apie palaimintąja lenkų Ulmų šeimą, kuri Antrojo pasaulinio karo metais slėpė žydus ir dėl to 1944-aisiais buvo išžudyta nacistinės Vokietijos karių.
Istorijos mokytoja Agnieszka Naimavičienė